Türkiye'den Cezayir'e Kargo Göndermek

Türkiye’den Cezayir’e Kargo Göndermek

Türkiye’den Cezayir’e Kargo istediğiniz yere, sizin istediğiniz zamana göre Cezayir hava kargo taleplerinizi yerine getiriyoruz. Sektördeki uzmanlığımız ve deneyimlerimiz ile sizlerin memnuniyetini son derece önemsiyor, size güvenilir bir gönderim sağlıyoruz. Cezayir de bulunan ofisimiz ile Cezayir’in istediğiniz her bölgesine gönderim sağlıyoruz. Size kesintisiz ve kusursuz bir hizmet sunuyoruz. Hava kargo sektöründe öncü firmamız ile çalışmaktan son derece memnun kalacaksınız.

Cezayir kargo laleli ve ikitelli de bulunan depolarımız da gönderilerinizi depoluyoruz. Kısa sürede gümrük işlemlerini halledip yola çıkmasını sağlıyoruz.

Cezayir’e uçak kargo hizmeti

Afrika’nın en büyük ülkesi olan Cezayir’e uçak kargo hizmeti veren Cezayir’e kargo firmamızla hemen iletişime geçebilir Türkiye’den Cezayir’e Kargo gönderebilirsiniz. Hava yolu taşımacılığı ve deniz yolu taşımacılığı taşımacılığında yakaladığı başarıyı daima bir üst seviyeye taşıyarak acil yurtdışı kargo ihtiyaçlarına kulak vermektedir. Gönderdiğiniz kargoların sürekli takibi yapılıp sizlere bilgi verilir. Dilerseniz “yurtdışı kargo fiyat al” bölümümüzdeki form üzerinden bizlere ulaşabilir ya da “Cezayir’e uçak kargo taşımacılığı” adlı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Haksan Lojistik ve Cezayir Kargo olarak gönderilerinizi benimsiyor, hızlı ve güvenli bir şekilde Cezayir’e adrese teslim ediyoruz.

Cezayir

Cezayir son derece büyük ve son derece etkili bir kültüre sahiptir. Sudan’dan sonra Afrika’da bulunan ve yüz ölçümü en büyük olan ikinci ülkedir. Kültürel yapısı, tarihi dokusu, dünyaya damgasını vurmuş sporcuları ile gelişmiş bir ülkedir. Akdeniz’e kıyısı olan bu ülke, Fas ve Tunus arasında bulunmaktadır.

Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti, Kuzey Afrika’da yer almaktadır. Yüzölçümü bakımından Afrika Kıtası’nın Sudan’dan sonra ikinci büyük ülkesi olan Cezayir’in kuzeydoğusunda Tunus, doğusunda Libya, güneydoğusunda Nijerya, güneybatısında Moritanya ve Mali, batısında Fas ve Batı Sahra bulunmaktadır. Ülkede konuşulan resmi diller başta Arapça olmak üzere, Fransızca ve Berber dilleridir. Farklı etnik grupları da barındırmasıyla birlikte büyük bir çoğunluğu yerlilerinden oluşmaktadır. Ülkenin yönetim biçimi ise Cumhuriyet’tir. Bu yönetim biçimi genel hatlarıyla cumhurbaşkanı, başbakan ve bakanlardan oluşmaktadır. Fransa’dan bağımsızlığını alarak 5 Temmuz 1962 tarihinde ilan etmiştir. Ülkenin toplam yüzölçümü 2381741 km² olup; tahmini 34.895.000 nüfusa sahiptir. Ülkede kullanılan para birimi Cezayir Dinarıdır.

Cezayir Hakkında

Cezayir idari yapısı 48 vilayetten oluşmaktadır. Başkenti aynı zamanda da sahip olduğu en büyük şehri ülkeyle aynı ismi taşıyan Cezayir’dir. Afrika’nın en büyük şehirlerinden biri olma özelliğine sahip Cezayir şehri, nüfus açısından Avrupalı sayısı oldukça fazladır. Kuzeyde Akdeniz’e kıyısı olan bu şehirde aynı zamanda ülkenin en büyük limanı da bulunmaktadır.

Akdeniz iklimi, çöl iklimi ve karasal iklime benzer bir iklimle birlikte üç farklı iklime sahip olan ülke, bitki örtüsü bakımından oldukça fakir bir ülkedir. Akdeniz boyunca uzanan ülkenin kuzey bölgesinde Akdeniz iklimine rastlanılmaktadır. Ülkenin güneylerine gidildikçe çöl iklimi hakimiyeti kazanmaktadır. Deniz kıyısındaki bölgelerde ve yerleşim yerlerinde genel olarak hava sıcaklığı kışın 8 ile 15 derece arasında; yazın ise 25 ile 30 derece arasında değişkenlik gösterebilmektedir. Deniz seviyesinden yüksek bölgelerde ve dağlarda, yaylalarda sıcaklığın düştüğü gözlemlenmektedir. Kış mevsimi alçak yerlere göre daha sert geçtiği söylenebilmektedir.

Cezayir Ekonomisi

Temel olarak tarıma ve petrole dayanan ekonomisi, kalkınma planlamalarının ardından günden güne gelişim göstermektedir. Tarımın büyük önem taşıyan ülkedeki çalışan sayısının hemen hemen yarısının tarımla uğraşmasına rağmen sahip olduğu tarım arazileri oldukça az sayıdadır. Bu nedenle tarım üretimi ihracat bir yana ülke içi ihtiyaçları da verimli bir şekilde karşılamaktadır. Ülke ekonomisinin kalkınmasında büyük rol oynayan madenler ve 1956 senesinde keşfedilen petrol ve doğalgaz kaynakları sayesinde ülke ekonomisi ilerleme gösterebilmiştir. Aynı zamanda madenler, petrol ve doğalgazdan elde edilen gelirin bir kısmı da tarıma ayrılmaktadır.

Ulaşım ağlarının genişliği ve gelişmişliği açısından en çok tercih edilen kara yolları ulaşımıdır. 72.091 kilometreden fazla uzunluğa sahip kara yolları sayesinde ülke içi ulaşımda kolaylıklar sağlanmaktadır. Deniz ulaşımından bahsedilecek olursa; ülkenin sahip olduğu ve ticari açıdan önem taşıyan limanlar; Cezayir, Oran, Annaba, Arzev ve Bicaye’dir.